STRONA GŁÓWNA CYBERPRZEMOC

Centrum Integracji Społecznej

Za życiem

STYPENDIA SZKOLNE

Opiekun prawny/Kurator
CYBERPRZEMOC
CYBERPRZEMOC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

CYBERPRZEMOC

Przemoc towarzyszy ludziom od zawsze, ale wraz z rozwojem cywilizacji pojawiają sie coraz to w nowe jej formy. wszelkiego typu wciąż udoskonalane narzędzia elektroniczne oraz sieć internetowa, stwarzając wiele udogodnień i możliwości, stanowią równocześnie pole do różnego rodzaju nadużyć, jednym ze wszpółczesnych wyzwań dla profesjonalistów zajmujących się pomocą osobom uwikłanym w przemoc jest rozpoznanie przemocy w cyber przemocy.

Więcej…
 
Rodzaje zagrożeń cybernetycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

NARUSZENIE DÓBR OSOBISTYCH, W SZCZEGÓLNOŚCI WIZERUNKU, NAZWISKA LUB CZCI

Jest to działanie polegające na upublicznieniu wizerunku lub danych osobowych właściciela bez jego zgody, wiedzy lub wbrew jego woli. Naruszenie czci wiąże się z użyciem tych danych w celu upokorzenia ofiary, uwłaczania jej godności osobistej czy znieważenia jej. Jedną z form naruszenia czci jest również pomowienie ofiary o takie zachowania lub właściwości, które mogą ją poniżyć w opinii publicznej, a także wypowiadanie pod jej adresem obraźliwych określeń lub wulgaryzmów. Przykłady naruszenia dób osobistych to np.:

Więcej…
 
PROFIL OFIARY I SPRAWCY CYBERPRZEMOCY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

PROFIL OFIARY I SPRAWCY CYBERPRZEMOCY

 

Sprawca cyberprzemocy jest zwykle osobą w wieku kilkunastu lat, której zależy na akceptacji i uwadze grupy, a nie potrafi o to zadbać w dojrzały, społecznie akceptowny sposób. Może mieć trudnośćw hamowaniu i kontrolowaniu impulsów, nie potrafi odraczać przyjemności, szuka sposobów, by w krótkim czasie i bez większego wysiłku spełnić swoje potrzeby - np.czucia się kimś ważnym, wartościowym, silnym. Próbuje agresywnym zachowaniem rozwiązać swoje problemy.

Więcej…
 
SKUTKI CYBERPRZEMOCY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

SKUTKI CYBERPRZEMOCY

 

Cyber przemoc jest bardzo dotkliwym przejawem krzywdzenia. Jej bezpośrednią konsenkwencją jest przede wszystkim przeżywanie przez ofiarę bardzo silnych, negatywnych emocji takich jak upokorzenie, rozpacz strach, złość, bezradność oraz negatywne myśli na swój temat i nasilenie poczucia izolacji społecznej.

Więcej…